Žijte na výsluní, relaxujte ve stínu...

Žaluzie

Vadí vám slunce?

Volte žaluzie!

Rolety

Nechcete záclony?

Volte rolety!

Plisé

Přehřívá se vám zimní zahrada?

Volte Plisé!

Záclony a závěsy

Chcete útulný interiér?

Volte dekorace!

Markýzy

Jak zastínit terasu?

Volte markýzy!

Sítě proti hmyzu

Obtěžuje vás hmyz?

Volte sítě!

Bezpečnostní mříže

Chcete ochránit svůj dům?

Volte mříže!

Japonské stěny

Japonské posuvné stěny

Tento dnes velmi oblíbený systém je kombinací vlastností žaluzií, rolet, záclon a závěsů. Díky svým technickým parametrům je použitelný pro zastínění velkých ploch bez velkého nároku na montážní prostor mezi stropem a křídlem okna nebo dveří cca 20 mm. Své uplatnění najde v bytech a rodinných domech jako stínící a dekorativní prvek v jednom, případně v kancelářích, kde se používá např. pro oddělení jednotlivých prostor, šaten, vyšetřoven, studijních prostor. Jednoduše řečeno všude, kde není vhodné mít příčku pevnou.

Složení posuvné stěny

Japonská posuvná stěna je tvořena mechanickou částí a panely. Mechanická část je dvou až pětidrážkový  hlinikový profil v bílé barvě s možností nástřiku do jakékoliv barvy podle vzorníku RAL. Profily je možno dále nastavovat až do nekonečné řady, přesto je chod suportů (podpěra, nosník) i přes jednotlivé spoje stále hladký.

Panely jsou zavěšeny na pojezdových suportech, které jsou osazeny suchým zipem, takže jejich připevnění je velmi jednoduché. Na jednotlivé látkové panely se používají nejčastěji roletové látky, záclony, závěsy, ale na výběr jsou také speciální kolekce látek pro japonské posuvné stěny s různými potisky, které jsou rozměrově přizpůsobeny nejčastěji používaným šířkám panelů a to cca 60 cm. Ve spodní části panelu je připravena kapsa pro vložení závaží, které zajišťuje vypnutí látky a zamezuje jejímu překrucování.

Ovládání japonské stěny

  • ručně - tahem za jednotlivé panely
  • ovládacím provázkem
  • ovládací tyčkou
  • motorem

Velkou výhodou tohoto systému je, že nevyžaduje téměř žádnou údržbu a pořizovací náklady, vzhledem k získané  zastíněné ploše, jsou velmi přijatelné